سفارش تبلیغ
صباMystery

شیطان از بعضی کارها خوشحال میشود و از بعضی کارهای دیگر ناراحت.

از بعضی کار ها آنقد ناراحت میشود که جز گریه کار دیگری از دست او ساخته نیست.

آن ملعون در چند چیز گریه میکند از جمله:

1-وقتی مومنی مومن دیگر را ملاقات نماید و بر او سلام کند اینجا ابلیس از ناراحتی گریه میکند و میگوید: وای برمن این دونفر از هم جدا نمی گردنند مگر اینکه خداوند هردو را می آمرزد و داخل بهشت می نماید و رحمات من در گمراهی آنان از بین می رود.

در تاریخ آمده : اول کسی که سلام کرد و شیطان را به گریه انداخت حضرت آدم علیه السلام بود وقتی خدا روح در او دمید و به ملائکه سلام کرد و آن ها هم جواب اورا دادند. خداوند به او خطاب نمود که: این سنتی شد در میان فرزندان تو تا روز قیامت شیطان از این کار گریه کرد.

2-وقتی کسی برای رضای خدا ازدواج کند و با عیال حلال و شرعی خود همبستر شود و سپس غسل کند شیطان از ناراحتی گریه میکند و میگوید:وای بر من این بنده برای رضای خدا و بقای نسل خود و برای فراوانی (لا اله اله الله) گویان با عیال خود نزدیکی کرد و بعد از ان غسل نمود و خود را پاک و پاکیزه کرد دستور خدا را اطاعت نمود و خداهم آن ها را آمرزید و از گناهان آنان در گذشت.

(اول کسی غسل کرد و شیطان را به گریه انداخت حضرت ادم علیه السلام  بود.)وقتی اوبه زمین امد با همسر خود هم بستر شد وغسل نمود.

3.وقتی کسی عطسه کند وبعداز ان بگویید:(الحمدلله رب العالمین)شیطان از ناراحتی گریه می کند و نیز اول کسی که عطسه کردو بعد از ان (الحمدلله)گفت ادم ابوابشر علیه السلام بود.

4. زید شحام می گوید از امام صادق علیه السلام شنیدم که فرمود:

وقتی انسان در برابر خدای خود سجده کند وان راطول دهد شیطان از ناراحتی فریادش بلند می شود وبه کناری می رود شروع به گریه می کند و می گوید:وای برمن این بنده خدا چگونه او رااطاعت می کند و در مقابل او به خاک می افتد در حالی که من اورا معصیت نمودم و به ادم سجده نکردم.


نوشته شده در یادداشت ثابت - دوشنبه 94/8/26ساعت 3:43 عصر توسط نظرات ( ) |

<      1   2   3      
قالب جدید وبلاگ پیچک دات نت